nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Валентин Наливайченко: Санкції – це наша економічна зброя для захисту національних інтересів

Народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко ініціює створення ефективної, дієвої моделі введення санкцій та вже зареєстрував відповідний законопроєкт «Про національні та міжнародні санкції» (№4454).

За його словами, санкції мають вводитися «насамперед за агресію Російської Федерації, за злочини війни, за злочини проти людяності й інші злочини, які відбувалися і продовжують відбуватися на тимчасово окупованих територіях».

«У моєму законопроєкті йдеться про те, як санкції – національні та міжнародні – мають застосовуватися, виконуватися і моніторитися в Україні всіма органами влади, всіма громадянами і юридичними особами», – повідомив Валентин Наливайченко.

Депутат вважає, що під час підготовки до впровадження санкцій треба враховувати й брати до уваги пропозиції громадських організацій, експертів, розслідування журналістів про обхід санкцій та зловживання.

«Санкції – це наша економічна зброя для захисту національних інтересів, і насамперед у питанні деокупації. Пропоную, щоб центральним органом виконавчої влади з питань реалізації та контролю санкційної політики було Міністерство фінансів України разом із Держмоніторингом – це серйозна структура, яка якраз і має контролювати й моніторити передусім фінансову, економічну складову санкцій», – пояснив Валентин Наливайченко.

На переконання автора законопроєкту, його ухвалення посилить позицію України і в питаннях деокупації та відновлення миру, і в нормандському переговорному форматі, і в Мінському процесі.

Відповідаючи на запитання, наскільки легко «пройде» у Верховній Раді законопроєкт, народний депутат сказав, що це залежить від політичної волі монобільшості.

«Учасники міжкомітетських слухань, які відбулися цього тижня у парламенті, визнали, що санкції в Україні насправді не працюють і не є ефективними. І найголовніше: дуже багато існує лазівок і можливостей для їх обходу, чим і користуються ділки й дуже часто постачають продукцію до України з Російської Федерації через європейські компанії в обхід санкцій, навіть на державні енергетичні компанії. Тож це питання потребує термінового втручання і наведення порядку», – наголосив депутат від «Батьківщини».
Tags: Україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Comments for this post were disabled by the author