nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Венеційська комісія підготувала десять рекомендацій для зміни закону про КСУ

Венеційська комісія пропонує десять рекомендацій, котрі стосуються поправок до закону про КС:

1. Парламент повинен розглянути можливість забезпечення більшого уточнення щодо свого імовірного наміру обмежити рамки рішень Конституційного суду до конкретних питань, котрі порушуються перед Судом авторами звернень.
2. Конституційний суд повинен бути зобов'язаним надавати конкретні причини для кожного юридичного положення, яке суд вважатиме неконституційним.
3. Дисциплінарна процедура має регулюватися у законі про КС, з додатковими відомостями, викладеними у процедурних правилах.
4. Має бути створена можливість повторного відкриття справ Конституційного суду, але лише тоді, коли буде встановлена кримінальна відповідальність суддів у зв’язку з цим рішенням (наприклад, випадки хабарництва).
5. Необхідно забезпечити краще і більш детальне визначення поняття "конфлікт інтересів", для прикладу, при виділенні фінансового конфлікту інтересів, особливо, коли це є встановленим результатом у протоколах Національного агентства з питань запобігання корупції або після відкриття розслідування Національним антикорупційним бюро України.
6. Самовідвід суддів і його обґрунтування має бути чітко визначеним в основному рішенні, схваленому судом або в окремому публічному процедурному рішенні чи постанові.
7. Вимоги щодо кворуму треба зменшити у тих справах, де кворум втрачено через відводи суддів, аби у цьому зв'язку "уникнути ризику незрозумілості".
8. Парламент повинен розглянути прийняття законодавства, у якому пояснюватимуться наслідки, якщо судді КС не дотримуватимуться правових положень при відводі. Також треба зробити дисциплінарні провадження публічними, як і рішення проти суддів.
9. Треба створити орган по відбору кандидатів на посади суддів КС з міжнародним компонентом, який може включати міжнародних експертів з прав людини і участь громадянського суспільства. Зокрема, це необхідно для забезпечення моральних і професійних якостей кандидатів.
10. Рекомендується, що коли сенат КСУ приходитиме до висновку, що правові положення неконституційні і мають бути анульовані, він має звертатися за підтвердженням до Великої палати КСУ, якщо буде запит від президента України або парламенту. У цьому зв’язку, судові провадження Великої палати мають проводитися на публічних слуханнях як правило.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author