nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Міжнародний кримінальний суд погодився розслідувати агресію РФ проти України

Міжнародний кримінальний суд завершив попереднє вивчення ситуації в Україні щодо війни на Донбасі та анексії Криму.

Про це повідомила прокурор МКС Фату Бенсуда під час робочої зустрічі з заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим в Гаазі, повідомляє Офіс генпрокурора України.

Судова палата офісу прокурора МКС має прийняти рішення про відкриття повноцінного розслідування.

Мова йде, зокрема, про вбивства, насильницькі зникнення, катування, переслідування українців за політичними та релігійними переконаннями, примусову депортацію населення Криму на материкову частину України та колонізацію півострова.

"Сьогоднi я можу повiдомити, що в результаті ретельного та незалежного процесу розгляду, ситуація в Україні визнана такою, що вiдповiдає критеріям Статуту для відкриття розслідування", - сказала Бенсуда.

Мамедов подякував за прийняте рішення, яке він назвав черговим кроком для забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності винних у вчиненні найтяжчих злочинів на території Криму та Донбасу.

Він додав, що Україна розраховує на розслідування та притягнення до відповідальності воєнних злочинців та їх пособників.


"Завершення попереднього вивчення ситуації є важливим кроком та гарантією правосуддя, в тому числі над вищим політичним та військовим керівництвом країни-окупанта", - зазначив Мамедов.
Tags: Анексовано (за законами РФ - частина РФ), Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author