nato_tak (nato_tak) wrote,
nato_tak
nato_tak

Юрій Луценко: Хто стукає в двері, тому відчиняють

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Фату Бенсуда заявила про завершення етапу розгляду матеріалів щодо російських злочинів в Криму і на Донбасі.

Тепер Судова палата МКС має прийняти рішення про початок повноцінного розслідування фактів вчинення РФ воєнних злочинів та злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту.

Ми йшли до цього довгих 7 років. На жаль, це типовий темп для цієї міжнародної інституції. І це було непросто.

Було ад-хок звернення Уряду Яценюка в 2014 році.

Було спеціальне рішення Верховної Ради України у 2015 році, де ми голосували за визнання юрисдикції МКС щодо злочинів агресора на окупованих територіях.

Потім був мій візит з цих питань до МКС в листопаді 2016 року. Довго прийшлося доводити, що Україна сама дасть правову оцінку окремим правопорушенням наших військовослужбовців на нашій території. Ми просимо міжнародного суду за злочини, вчинені на тимчасово непідконтрольній нам окупованій частині України за командами з недоступної РФ.
Потім були щоквартальні передачі тисяч і тисяч документів про катування, вбивства, згвалтування, руйнування, зібраних військовими прокурорами у зоні бойових дій.

Добре, що ця гігантська робота зберегла спадковість енергійного відстоювання українських інтересів при зміні керівництва і так званих реформах ГПУ.

І от нарешті стався прорив. Хто стукає в двері, тому відчиняють.

Процес в Гаазі над російськими злочинцями став ближче.
Tags: Україна
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author